Homeostaza a marihuana

Czy wiesz, że odkryto system, który potwierdza działanie konopi na ludzki organizm? Jego obecność w naszym ciele sprawia, że marihuana może pozytywnie wpływać na nasze zdrowie i zachowanie niezbędnej równowagi.

Czym jest system endokannabinoidowy?

Dzięki temu systemowi możemy zachować zdrowie psychiczne jak i fizyczne. O jego związku z marihuaną wskazuje już geneza nazwy: endo (czyli wnętrze ciała) i kannabinoid (aktywny składnik konopi). Są to więc kannabinoidy, które występują naturalnie w ciele człowieka. Pozwalają one na zachodzące procesy między receptorami ze związkami z nasion konopi, takimi jak THC czy CBD.

Jego znaczenie w organizmie

Udowodniono naukowe, że związki zawarte w marihuanie mają pozytywne działanie na układ endokannabinoidowy i mogą leczyć dzięki temu przewlekły ból, padaczkę paranoję czy nudności. Ponadto utrzymują homeostazę, czyli regulację układów i równowagę wewnątrz organizmu.

Jak działa marihuana na organizm?

Zawarte w marihuanie THC ma zdolność do wiązania się z receptorami CB1 i CB2 i aktywowania ich w identyczny sposób, jak naturalne endokannabinoidy, które są wytwarzane przez sam organizm. Jednakże proces ten trwa w tym przypadku dłużej i mocnej, stąd też możliwość leczenia wielu chorób, dzięki zachowaniu homeostazy.

Samoleczenie przyszłością medycyny?

Badania nad tym systemem cały czas trwają. Odkrycie go, pozwoli na nowe sposoby leczenia. Dzięki kannabinoidom możemy pobudzić organizm do leczenia samego siebie w naturalny sposób. Przed nami jeszcze trochę drogi, ale bez wątpienia jest to nadzieja dla wielu z nas.

Źródło informacji: https://tanienasionamarihuany.pl/