Kto przepisać może medyczną marihuanę?

No właśnie kto?

Wiele osób zastanawia się jaki lekarz może tak naprawdę przepisać receptę na medyczną marihuanę? W zasadzie dokonać tego może każdy lekarz. Oczywiście poza weterynarzem. Lekarz ten musi być uprawniony do wystawiania recept o typie Rpw. Teoretycznie zatem, jeśli dany lekarz przeszedł przez dodatkową robotę papierkową oraz szkolenia, to ma jak najbardziej możliwość wypisania recepty na marihuanę medyczną. Oczywiście po uzgodnieniu wcześniejszym z pacjentem że to będzie akurat dla niego możliwie najlepsza forma terapii.

Jak to wygląda w praktyce?

W praktyce jeszcze dosyć blado to wygląda. Chodzi o to, że duża liczba lekarzy nie chce po prostu zlecać stosowania marihuany medycznej. Jest to podyktowane przede wszystkim kompletnym brakiem wiedzy dotyczącej układu endokannabinoidowego oraz samych kannabinoidów. Bardzo nas także dziwi, ze sam układ dopiero został odkryty w roku 1992, a więc jest to nadal zagadnienie bardzo świeże. Jeśli jednak natrafimy na lekarza, który jest konopiom przyjazny, to procedura cała będzie bardzo krótka jak i także przyjemna.

Co na wizytę musimy przygotować?

Konopie nie są w żadnym wypadku terapią wyboru pierwsze. Oznacza to nic innego, że decyzja o przepisaniu recepty na marihuanę medyczną oparta powinna być o historię wcześniejszą choroby pacjenta razem z dokumentacją pełną. Także w temacie wszelkich prób poprzednich radzenia sobie ze swoimi chorobami jak i także schorzeniami. Niczego nie wolno nam ukrywać.