Nasiona marihuany Sagarmatha – „zieleń” dla koneserów

Sagarmatha to niderlandzki seedbank mający siedzibę w Amsterdamie. Na rynku działa od ponad 20 lat. Posiada kilkadziesiąt odmian feminizowanych i autokwitnących. Oferuje szeroką pulę i różnorodne szczepy. Jakie nasiona marihuany warto wybierać w pierwszej kolejności?

Sagarmatha to kreatywny, holenderski seedbank, który nie boi się eksperymentów i nowych ścieżek. Korzysta z genetyki konopi z całego świata. Pod tym względem można zapisać przy nim dużego plusa. Które odmiany warto wyróżnić?

Sagarmatha – nasiona marihuany o wyróżniających się cechach kolekcjonerskich

Oferowane odmiany są plenne, najczęściej dające plon w granicach 450-550g/m2 (w trybie indoor). Wiele nasion marihuany Sagarmatha charakteryzuje się krótkim, 5-7 tygodniowym okresem kwitnienia. Wiele osób zwraca uwagę na zawartość THC i CBD, genotyp oraz łatwość uprawy. Do odmian, które zasługują na wyróżnienie, zaliczają się:

  • AK 48 – to odmiana automatyczna o dużej mocy „sprawczej”. Rośliny są niewysokie i zawierają gęste topy, pełne żywicy. Odmiana powstała w wyniku krzyżowania Ruderalis i typowego AK48. Jej genotyp to 50% Sativa i 50% Indica. Zaletą konopi jest łatwość uprawy. Daje może nie najwyższe, lecz co najmniej przyzwoite plony. Czas kwitnienia wynosi 5-7 tygodni.
  • Stonehedge – to niska roślina korzystająca z genów kambodżańskich szczepów. Jej genotyp to 50% Sativa i 50% Indica. Ma dużo wigoru. Jest gęsto pokryta żywicą. Poprawia humor. Ma słodkawy, lekko haszowy smak. Daje duży plon, do 500g/m2 w trybie indoor.
  • Chunky Cheeze – to silny, nagradzany skunk, smakiem i aromatem nawiązujący do klasycznych konopi z lat 80-tych. Ma genotyp 50% Sativa i 50% Indica. Powstał przez skrzyżowanie Chunky Skunk x Budda Cheese. Daje duży plon, do 500g/m2 w trybie indoor.
  • Strawberry Fields – jest traktowana jako cięższa i bardziej odurzająca wersja Strawberry Cough, Stosuje się ją w celach medycznych. Ma przyjemny, truskawkowy aromat. Powstała w wyniku skrzyżowania Strawberry Cough x Lethargic Indica x Strawberry Cought. Utrwalono w niej najbardziej pożądane geny związane z mocą, wigorem i wydajnością.
  • Honolulu Haze – to nasiona marihuany Sagarmatha, którym warto powiedzieć: „aloha kākou”. Witamy! Ma egzotyczne pochodzenie. Genotyp to głównie Sativa. Jest ciekawą wariacją szczepu Haze.

Sagarmatha Seeds ma dobrych genetyków, ciekawe pomysły na rozwój branży i nie boi się wyznaczania nowych trendów. Swoje uprawy prowadzi przy użyciu ekologicznych metod. Nasiona marihuany Sagarmatha Seeds stanowią dużą wartość kolekcjonerską. Wiele odmian cechuje łatwość uprawy. Oczywiście dotyczy to krajów, gdzie jest to dozwolone. W Polsce uprawa marihuany jest niestety zakazana.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments