W czym najlepiej przechowywać marihuanę?

W Polsce posiadanie, sprzedaż i uprawa marihuany są nadal nielegalne. Póki co, pod nadzorem lekarza, można korzystać z medycznych jej odmian. Są jednak kraje, w których posiadanie określonej ilości tej rośliny jest dozwolone. Użytkownicy często zastanawiają się, jak ją przechowywać, by na długo zachowała świeżość. Poniżej znajdziecie teoretyczne informacje z zagranicznej pracy. Czsem warto poczytać dla relaksu bloga o czymś innym egzotycznym.

Aby marihuana utrzymała swój zapach, smak oraz odpowiednią wilgotność, musi być właściwie przechowywana. Jest kilka sposobów na to, by zachować świeżość kwiatów konopi. Trzeba pamiętać przede wszystkim o trzech zasadach. Po pierwsze, marihuana powinna być przechowywana w szczelnym opakowaniu, dzięki czemu nie wyschnie i nie straci swojej mocy oraz aromatu. Po drugie, należy trzymać ją w temperaturze na poziomie mniej więcej 11 stopni Celsjusza. Należy pamiętać, że ta roślina źle znosi skoki temperatur. Można ją włożyć do lodówki (w szczelnym pojemniku) i nie wyciągać zbyt często. Lepiej nie przechowywać marihuany w zamrażalniku. Po trzecie, roślina powinna znajdować się w zaciemnionym miejscu, bowiem światło słoneczne zmniejsza jej moc i potencjał. Można na przykład umieścić topy w ciemnym opakowaniu. Jakie pojemniki sprawdzą się najlepiej?

Szczelny słoik lub tupperware

Słoik z uszczelką sprawdzi się w tej roli bardzo dobrze. Idealnie, gdyby nie był przezroczysty. Można również użyć pojemnika typu tupperware z odpowiednią uszczelką. Oba rozwiązania zapewnią topom odpowiednie warunki i będą również chronić przed ewentualnym zalaniem. Takie opakowania można umieścić w lodówce lub w innym chłodnym miejscu odciętym od światła.

Próżniowy worek

Inną polecaną metodą przechowywania marihuany są worki próźniowe, które utrzymają świeżość topów przez długi czas. Jednocześnie doskonale ukryją aromat rośliny.

Termos

Niektórzy koneserzy umieszczają topy marihuany w termosie. Zapewniają im wówczas zaciemnione, hermetyczne lokum.

Na rynku są również dostępne specjalistyczne opakowania typu medtainer (bardzo popularne w Stanach Zjednoczonych). To pojemnik na marihuanę i młynek w jednym. Dobrze trzyma zapach i świetnie utrzymuje świeżość topów.