Wachlarz zalet Blue Mystic

Blue Mystic to odmiana, która ma wyjątkowo dużo zalet. Nic dziwnego, skoro wśród jej przodków znajdziemy dwie legendy w świecie marihuany. Ma niepowtarzalny smak, jest łatwa w uprawie i ma wiele leczniczych właściwości. Przedstawiamy Blue Mystic!
Coraz więcej krajów decyduje się na legalizację medycznej marihuany, dzięki czemu coraz większa liczba osób może się przekonać o jej właściwościach. Nadal jednak konopie są stosowane w celach rekreacyjnych tam, gdzie palenie i ich uprawa są dozwolone. Blue Mystic to odmiana ceniona zarówno przez pacjentów, jak i zwykłych „konsumentów”.

Dwie legendy u korzeni

Hodowcy od dziesiątek lat krzyżują ze sobą różne szczepy marihuany, by uzyskać nową odmianę. Tak też powstała Blue Mystic. Do jej przodków należą między innymi Blueberry i Northern Lights – dwie legendy w świecie konopi. Nic dziwnego, że Blue Mystic ma tylu zwolenników. Łączy w sobie bowiem najlepsze cechy obu tych odmian. Blue Mystic to hybryda łącząca w sobie cechy Sativa i Indica, jednak Sativa zdecydowanie w niej przeważa (80%).

Szybki wzrost i dobre plony

Nie sposób nie docenić szybkiego wzrostu tej odmiany. Okres jej kwitnienia trwa od 7 do maksymalnie 9 tygodni. Nie osiąga zbyt dużych rozmiarów, chociaż przy odpowiednich warunkach może zadziwić wysokością. Z reguły wyrasta jednak na 90-120 cm. Gwarantuje zbiory najwyższej jakości. Blue Mystic najlepiej czuje się w ciepłym, a nawet bardzo ciepłym klimacie. Może być uprawiana zarówno indoor, jak i outdoor. Charakterystyczny dla Blue Mystic jest jej kolor – ciemno- lub jasnoniebieski. Gdzieniegdzie odznaczają się szare punkciki. To dość krzaczasta roślina, którą z powodzeniem można „trenować” dla uzyskania obfitszych zbiorów.

Jagodowy aromat

Swój wyjątkowy aromat Blue Mystic zawdzięcza genom Blueberry. Mocny, jagodowy smak i zapach oraz łagodny dym to kolejne charakterystyczne cechy tej odmiany. Blue Mystic ma niezwykłą moc. W początkowej fazie pobudza do działania, po czym zmusza do snu. To odmiana wykorzystywana w medycynie. Jest pomocna między innymi w leczeniu bezsenności i stanów lękowych.

W Polsce zabronione jest palenie i uprawa konopi indyjskich!
Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii nasiona konopi indyjskich nie są ani narkotykiem (tzn. żadną z substancji wyszczególnionych w załącznikach do Ustawy), ani prekursorem, co oznacza, ze nie są objęte szczególnymi zasadami dotyczącymi posiadania, handlu. Dlatego też, legalne jest kupno, posiadanie i kolekcjonowanie nasion marihuany (konopi). Jednak kiełkowanie, uprawa, nawet samo przygotowanie pod uprawę jest nielegalne w świetle prawa (art.45 /i nast./ p.3. i 4. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z 29 lipca 2005 z późn. zmianami).