Zaskakująca Y Griega

Obok tej odmiany nie da się przejść obojętnie, zwłaszcza, jeśli mamy okazję zobaczyć ją na własne oczy. Wyróżnią się wyglądem – zielono-brązową barwą, ale również działaniem. To medyczny szczep o dużej zawartości THC. Y Griega pod wieloma względami nie ma sobie równych.
Hybryda ta narodziła się w Hiszpanii. Jej producentem jest Medical Seeds. Odkąd polscy lekarze mogą przepisywać medyczną marihuanę, Y Griega pewnie często gości na receptach. Świetnie radzi sobie między innymi z nerwicą. Poznajmy jej korzenie i właściwości.

Pochodzenie Y Griega

Hybryda ta to w głównej mierze Sativa, chociaż nie brakuje w niej kilku cech typowych dla Cannabis Indica. Y Griega powstała ze skrzyżowania takich odmian jak Amnesia oraz Kali Mist. Taka mieszanka dała niesamowity efekt w postaci szczepu o wyjątkowo wysokim stężeniu THC (sięga nawet 27%) i niezwykłych, leczniczych właściwościach.
Warto dodać, że Y Griega jest laureatką wielu prestiżowych nagród, między innymi podwójną zdobywczynią pierwszego miejsca podczas Cannabis Canarias Cup (2009, 2011).

Uprawa Y Griega

Odmiana ta przeznaczona jest głównie na uprawę Indoor. Ma dość długi okres kwitnienia, charakterystyczny dla szczepów z przewagą Sativy. Kwitnie bowiem od 10 do 12 tygodni. Po tym czasie obdarza jednak hodowcę sowitym plonem (300-600 gramów na metr kwadratowy). Osiąga zazwyczaj około półtora metra wysokości.
Y Griega zaskakuje wyglądem. Przybiera ciemnozielone barwy z domieszką brązu. Produkuje olbrzymie topy, które niemal uginają się od ilości połyskującej żywicy.

Aromat i działanie Y Griega

Hybryda ta aromatem zbliżona jest do odmian Haze, jednak można wyczuć w niej również słodką nutę. Ze względu na wysoki poziom THC działa intensywnie i długotrwale. Wyjątkowo pobudza do działania, a następnie głęboko relaksuje i wycisza. Y Griega jest odmianą stricte medyczną. Doskonale radzi sobie między innymi z problemami na tle nerwowym – uspokaja i pomaga zasnąć.

W Polsce zabronione jest palenie i uprawa konopi indyjskich! Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii nasiona konopi indyjskich nie są ani narkotykiem (tzn. żadną z substancji wyszczególnionych w załącznikach do Ustawy), ani prekursorem, co oznacza, ze nie są objęte szczególnymi zasadami dotyczącymi posiadania, handlu. Dlatego też, legalne jest kupno, posiadanie i kolekcjonowanie nasion marihuany (konopi). Jednak kiełkowanie, uprawa, nawet samo przygotowanie pod uprawę jest nielegalne w świetle prawa (art.45 /i nast./ p.3. i 4. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z 29 lipca 2005 z późn. zmianami).